• Web Tasarım
  • SEO
  • Google Adwords
  • Özel Programlar

SEO

SEO Nedir ?

SEO; Search Engine Optimization kelimesinin kısaltılmış halidir. Arama motoru optimizasyonu olarak telaffuz edilmektedir. Arama motorlarının web sitelerini indexleyebilmeleri, inceleyebilmeleri ve sorgulama sonuçlarında en fazla yararlı bir site olup olunmadığını ölçebilmesi adına Seo Uzmanı tarafından uygulanan profesyonel bir tekniktir. Sitenizin Google ve diğer arama motorlarında üst sıralarda yer almasını sağlamak için SEO çalışmaları yapmak gerekmektedir. Siteniz ne kadar kaliteli ve içeriğiniz ne kadar zengin olursa olsun; eğer ki seo çalışmalarını doğru şekilde yapmazsanız karşılığını yeterince alamazsınız. Google Seo Uzmanı tarafından yapılan bu çalışmalar çok dikkat ve sabır gerektirmektedir. Sem Nedir ?

Sem ne demekdir ?
Sem; Türkçesi “arama motoru pazarlaması” olan Search Engine Marketing kelimelerinin ilk harflerinin yanyana getirilmesi ile meydana gelmiş dijital pazarlama metriklerinden biridir. Ciddi bir pazarlama stratejisi için Sem kullanmak akıllıca bir çalışma olacaktır. Sem ile reklam, metin ve görselleri hazırlanarak internette reklamlar yayınlanabilir. Bu çalışmalar bir çok müşteri kazanmanıza yardımcı olacaktır.

Google Seo Uzmanı Hangi Durumlarda Gereklidir?
Web site Ziyaretçi Sayınızdan veya Online müşteri sayınızdan memnun değilseniz ve reklam harcamalarına büyük bütçe ayırmak istemiyorsanız gerekli olan tek şey SEO‘dur. Çünkü arama motoru optimizasyonu reklama para harcamadan organik arama sonuçlarından ziyaretçi çekmenin en avantajlı yoludur.
SEO’nun hedefi web sitelerini google, yandex, yahoo gibi arama motorlarında üst sıralara ulaştırmasıdır. Bu süreçte Seo Uzmanı tarafından Site İçi Seo ve Site Dışı Seo çalışmaları yapılmaktadır.. Seo çalışması hedefine ulaştığı zamanda da site içerisindeki hizmet türleri, satışlar ve diğer detaylar google arama sorgulamalarında daha fazla görünürlülüğe sahip olur doğal olarak. Ne kadar fazla görünür olursanız okadar fazla geridönüş alırsınız.

SEO’nun Avantajları ve Faydaları Nelerdir ?
-Seo ile arama motorlarının siteyi daha rahat anlaması sağlanır.

-Seo çalışmaları ile yüksek rekabetli sektörlerde rakiplerinizden bir adım önde olarak daha fazla organik ziyaretçi elde edilir.

-Arama motorlarında çeşitli arama sonuçlarında web sayfalarının görünürlük yüzdesi arttırılarak kullanıcıların web siteyi daha kolay bulması sağlanır.

-Özellikle E-commerce veya diğer tabirle e-ticaret sitelerindeki ürünlerin satış oranlarında yükselme meydana gelir. Çünkü sorgulama sonuçlarında sahibi olduğunuz web sitesine ait sayfalar ön planda oldukça, insanların göstereceği talep de o denli fazla olacaktır.

Seo Uzmanı tarafından rakiplerinizin potansiyel reklam hacimlerini analiz ederek, SEO çalışmalarında alakalı teknik çalışmalar yapıldığında zaman içerisinde sizin de web siteniz Arama Motoru Optimizasyonu sayesinde belli bir reklam hacmine sahip olacaktır. Bunu biraz detaylandıracak olursak rakiplerinizin maddi anlamda yoğun bir ödeme yaparak aldığı ziyaretçi kitlesini siz doğal sorgulama ile alırsınız.

Bizimle İletişime Geçin